#faro
#achaculturafaro
#algarve
#Portugal
#cultural
#visitalgarve
#baixadefaro
#vilaadentro
#porquêfaro
#fabricadacervejafaro
#achaculturafaro
#teatrodasfiguras
#concert
#band
#photography
#concertphotography
#liveconcertphotography
#canonphotography
#alexandreeliasfotografia
f/3.2
1/200s
iso800
70.0 mm
40 views
f/3.2
1/200s
iso800
70.0 mm
334.5 Kb
6960x4640 → 2280x1520
2024:04:24 21:35:48
| Aperture | 3.2 |
| ColorSpace | sRGB |
| DateCreated | 2024:04:24 21:35:48.98Z |
| DateTimeOriginal | 2024:04:24 21:35:48 |
| ExifVersion | 0231 |
| ExposureTime | 1/200 |
| FocalLength | 70.0 mm |
| FocalLength35efl | 70.0 mm (35 mm equivalent: 113.1 mm) |
| HyperfocalDistance | 82.35 m |
| ISO | 800 |
| ImageSize | 6960x4640 |
| Lens | EF24-70mm f/2.8L II USM |
| Make | Canon |
| Model | Canon EOS 90D |
| ScaleFactor35efl | 1.6 |
| SensitivityType | Recommended Exposure Index |
| WhiteBalance | Auto |
COMMENTS 0
To leave a comment, please login or register

