1
f/13.0
1/250s
iso100
35.0 mm
| Aperture | 13.0 |
| ColorSpace | Uncalibrated |
| DateCreated | 2011:10:30 14:37:54 |
| DateTimeOriginal | 2011:10:30 14:37:54 |
| Description | SONY DSC |
| ExifVersion | 0230 |
| ExposureTime | 1/250 |
| FocalLength | 35.0 mm |
| FocalLength35efl | 35.0 mm (35 mm equivalent: 52.0 mm) |
| FocalLengthIn35mmFormat | 52 mm |
| GPSAltitude | 148.6 m Above Sea Level |
| GPSAltitudeRef | Above Sea Level |
| GPSDateStamp | 2011:10:30 |
| GPSLatitude | +43.085310 |
| GPSLatitudeRef | North |
| GPSLongitude | -79.076125 |
| GPSLongitudeRef | West |
| GPSMapDatum | WGS-84 |
| GPSMeasureMode | 3-Dimensional Measurement |
| GPSPosition | +43.085310, -79.076125 |
| GPSStatus | Measurement Active |
| GPSVersionID | 2.3.0.0 |
| HyperfocalDistance | 4.66 m |
| ISO | 100 |
| ImageSize | 1900x1068 |
| Make | SONY |
| Model | SLT-A55V |
| Orientation | Horizontal (normal) |
| ScaleFactor35efl | 1.5 |
| SensitivityType | Recommended Exposure Index |
| WhiteBalance | Auto |
COMMENTS 0
To leave a comment, please login or register


