0
f/11.0
1/60s
iso100
18.0 mm
16 views
0 likes
| Aperture | 11.0 |
| ColorSpace | Uncalibrated |
| DateCreated | 2012:10:08 |
| DateTimeOriginal | 2012:10:08 12:18:07 |
| Description | SONY DSC |
| ExifVersion | 0230 |
| ExposureTime | 1/60 |
| FocalLength | 18.0 mm |
| FocalLength35efl | 18.0 mm (35 mm equivalent: 27.0 mm) |
| FocalLengthIn35mmFormat | 27 mm |
| GPSAltitude | 296.2 m Above Sea Level |
| GPSAltitudeRef | Above Sea Level |
| GPSDateStamp | 2012:10:08 |
| GPSLatitude | +45.337766 |
| GPSLatitudeRef | North |
| GPSLongitude | -79.154991 |
| GPSLongitudeRef | West |
| GPSMapDatum | WGS-84 |
| GPSMeasureMode | 3-Dimensional Measurement |
| GPSPosition | +45.337766, -79.154991 |
| GPSStatus | Measurement Void |
| GPSVersionID | 2.3.0.0 |
| HyperfocalDistance | 1.47 m |
| ISO | 100 |
| ImageSize | 1958x1100 |
| Make | SONY |
| Model | SLT-A55V |
| ScaleFactor35efl | 1.5 |
| SensitivityType | Recommended Exposure Index |
| WhiteBalance | Auto |
COMMENTS 0
To leave a comment, please login or register


